REKRUTACJA Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w SP nr 1 Rekrutacja do klas pierwszych Zasady rekrutacji

ZASADY REKRUTACJI W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 1 IM. TADEUSZA KOŚCIUSZKI W PROSZOWICACH

Szanowni Państwo,

prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami dotyczącymi terminów, zasad i kryteriów obowiązujących w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych i klas pierwszych szkół podstawowych, dla których Gmina Proszowice jest organem prowadzącym, które mogą być pomocne w wypełnieniu i skompletowaniu wymaganych dokumentów oraz terminowym ich złożeniu w wybranej placówce.

1. Zasady przyjęć do przedszkoli publicznych i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Proszowice realizowane wg następujących dokumentów:

a) Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – prawo oświatowe (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 z póżn. zm.) - Rozdział 6.

b) Uchwała Nr XXXVI/269/2017 Rady Miejskiej w Proszowicach z dnia 16 marca 1917 r. w sprawie określenia kryteriów wraz z liczbą punktów w postepowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Proszowice.

c) Zarządzenie Nr 10/2020 Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice z dnia 29 stycznia 2020 r. w sprawie harmonogramu postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego do przedszkoli samorządowych, oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz klas I w szkołach podstawowych, których organem prowadzącym jest Gmina Proszowice na rok szkolny 2020/2021.

Nadmieniam, iż rekrutacja jest prowadzona na wolne miejsca w przedszkolu lub oddziale przedszkolnych przy szkole podstawowej w formie papierowej przez dyrektorów przedszkoli i szkół podstawowych, w których zorganizowany jest oddział przedszkolny. W celu pobrania dokumentów i uzyskania szczegółowych informacji należy zgłosić się do dyrektora wybranego przedszkola lub szkoły podstawowej w określonych w w.w. zarządzeniu terminach.

2. Zasady przyjęć do klas I szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Proszowice:

1) Do klasy I publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły na podstawie zgłoszenia.

2) Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej szkoły biorą udział w postępowaniu rekrutacyjnym na wolne miejsca, zasady rekrutacji określają następujące dokumenty:

a) Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. – prawo oświatowe (tj. Dz.U. z 2019 r. poz. 1148 z póżn. zm.) - Rozdział 6.

b) Uchwała Nr XXXVI/270/2017 Rady Miejskiej w Proszowicach z dnia 16 marca 2017 r. w sprawie określenia kryteriów postepowania rekrutacyjnego do klasy I publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Proszowice dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem szkoły, przyznania liczby punktów tym kryteriom i określenia dokumentów niezbędnych do potwierdzenia kryteriów.

Nadmieniam, iż rekrutacja jest prowadzona w formie papierowej przez dyrektorów szkół podstawowych. W celu pobrania dokumentów i uzyskania szczegółowych informacji należy zgłosić się do dyrektora wybranej szkoły podstawowej w określonych w w.w. zarządzeniu terminach.