Nawigacja

Podręcznik dla klas 3-8 ZADANIA I ĆWICZENIA KONKURSY AKTUALNE Konkursy i osiągnięcia uczniów KONKURSY ZREALIZOWANE W POPRZEDNICH LATACH Wymagania edukacyjne Podstawa programowa Innowacja programowa 1 Innowacja programowa 2 Autorski program do zajęć komputerowych dla klas 4-6 STOP CYBERPRZEMOCY MISTRZOWIE KLAWIATURY CIEKAWE STRONY NAUCZYCIEL Z KLASĄ DIAMENT- PROJEKT UNIJNY Współpraca z AIESEC Zrealizowane projekty dla szkoły i miasta Grafika wektorowa

Współpraca z AIESEC

 

Nasza szkoła po raz pierwszy uczestniczyła w międzynarodowym projekcie edukacyjnym podejmując współpracę z obejmującą cały świat organizacją studencką AIESEC. 

Celem projektu jest pozyskanie studentów różnych narodowości do pracy w szkole w formie wolontariatu. Studenci przyjeżdżają do szkoły, która podjęła współpracę nie jako gość ale czynnie uczestniczą przez 2 tygodnie w lekcjach, najczęściej w lekcjach  j. angielskiego, w którym to języku student poroumiewa się na terenie nazego kraju. Na zajęciach opowiadają o swoim kraju przybliżając jego kulturę, obyczaje, tradycję i historię. 

Ważniejszym jednak celem jest spowodowanie sytuacji, w której każdy nasz uczeń w bezpośrednim kontakcie z "nowym" prowadzącym może porozumieć się jedynie po angielsku. Wymusza to na nim radzenie sobie z językiem, pokazuje praktyczne jego zastosowanie, motywuje do dalszego kształcenia i "szlifowania" komunikatynego angielskiego. 

Do naszej szkoły przyjechała studentka z Gruzji Pani Liza Kamkhadze. Absolwentka kierunku Europeistyki.  Opiekunem merytorycznym podczas trwania projektu była p. Magdalena Lewandowska- Derela.

Zadbaliśmy, by każda grupa wiekowa mogła miec możliwość uczestniczenia w zajęciach z Lizą, która szybko zjednała sobie sympatię dzieci. Największym powodzeniem cieszyły się wizytówki imion napisane po gruzińsku. Na zakończenie nasi uczniowie przygotowali pożegnalne party, pokazali prezentację i wręczyli albumy o naszym mieście w j. angielskim.

Pani Maria Kieruzal zachęciła swoich rodziców z klasy 5b państwa K. i G. Łakomych, którzy zgodzili się gościć Lizę u siebie w domu podczas pobytu w Proszowicach za co im serdecznie dziękujemy. Podziękowania składała również osobiście Pani dyrektor Bernadeta Gruszka podczas indywidualnego spotkania z p. K. Łakomą oraz Lizą (na zdjęciu).

Po projekt sięgnęła p. Joanna Paluch.

więcej zdjęć w albumie fotograficznym

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80