Nawigacja

Duża świetlica Mała świetlica Dokumentacja

Świetlica

Duża świetlica

wychowawca pani Lidia Zawartka, pani Maria Kieruzal

 

 

Świetlicowe zajęcia komputerowe

Dzieci uczęszczające na świetlicę opiekuńczo- wychowawczą niektóre popołudnia spędzają pod opieką p. J. Paluch w sali informatycznej na zajęciach komputerowych.

Zajęcia te cieszą się wielką popularnością wśród naszych wychowanków. 

Dzieci uczą się jak znaleźć nieagresywną grę dla swojego wieku, jak rozerwać się za pomocą fajnych programów. Moga posłuchać muzyki, porysować, skorzystać  z internetu lub wyćwiczyć to czego uczyli się na lekcjach informatyki.

 

Dzień Babci i Dziadka w świetlicy.

W dniu 27 stycznia w naszej szkole jak co roku dzieci ze świetlicy zorganizowały  Dzień Babci i Dziadka.

Pomysłodawcą uroczystości koordynatorem jest Pani Lidia Zawartka z dużej świetlicy a pomagała jej   Pani M. Żurek.

Do wytępów dołączyły kolejne grupy:

-mała świetlica z wychowawcą Panią M. Kuchmacz,

- świetlica opiekuńczo- wychowawcza z wychowawcą Panią J. Paluch

- klasa I z wychowawcą Panią I. Komendą,

- tańce klasy 6b z wychowawcą Panią M. Kieruzal,

- chór szkolny z wychowawcą Panią J. Grelą- Skórą.

Dekoracje przygotowały Panie: B. Marzec i E. Grzesik.

Gości przywitała dyrektor szkoły Pani Bernadeta Gruszka.

Bardzo cieszy nas obecność tak wielu gości, co roku liczba ta się powiększa.

Na zakończenie uroczystości Babcie otrzymały piękne tulipany a Dziadkowie własnoręcznie przez wnuczki wykonaną zakładkę do książki.

Po występach wszyscy udali się na poczęstunek do dużej świetlicy.

Wszystkim Babciom I Dziadkom życzymy dużo zdrowia i oczywiście zapraszamy już za rok......

 

 

 

 

 

Wigilia w świetlicy 20 grudnia

W dniu 20 grudnia opiekunowie dużej świetlicy wraz z pomocą rodziców zorganizowali wigilię dla swoich podopiecznych.

Dzieci bardzo ładnie umiały się zachować podczas uroczystości i mimo róznic wiekowych potrafili każdemu złozyć najserdeczniejsze życzenia.

Świetlicę odwiedziła Pani dyrektor, której równiez dzieci skaładały życzenia.

 

 

 

 

Mikołaj w świetlicy

Dzisiaj przyszedł do naszej świetlicy Mikołaj i obdarował nasze dzieci owocami i słodyczami. Dzieci bardzo lubią takie niespodzianki i cieszą się na przyjście naszego corocznego gościa. 

Za wszystkie smakołyki chcemy podziękować naszym Mikołajom- było pysznie jak co roku. 

 

 

 

SKO PKO Bank Polski - edukacja finansowa.

W Dużej Świetlicy rozpoczął się cykl zajęć z zakresu edukacji finansowej pod patronatem PKO Banku Polskiego. Materiały edukacyjne zostały zatwierdzone przez MEN. Na zajęciach realizowane będą tematy: Czy pieniądze są nam potrzebne? Moje wydatki - o wyborach finansowych. Co robią banki? Jak działają banki? Wydawać, czy oszczędzać? Planujemy domowe finanse. Rachunki, lokaty, fundusze - formy oszczędzania i inwestowania. Korzystam z banku. Karta - pieniądz elektroniczny. Prowadzone cyklicznie zajęcia zakończa się w czerwcu. Są dostosowane są do zróżnicowanego wieku uczniów. Oprócz wiedzy uczniowie będą rozwijać kompetencje takie, jak: planowanie i organizowanie pracy, skuteczne porozumiewanie się, efektywna współpraca w zespole, umiejętność podejmowania decyzji. Zachęcamy wszystkich uczniów do oszczędzania, a ich Rodziców do podjęcia działań mających na celu założenie konta oszczędnościowego dla swych Dzieci w PKO Banku Polskim.

A oto przydatny link: https://www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/dla-dzieci/szkolne-kasy-oszczednosci/sko-konto-dla-ucznia_2/

 

 

___________________________________________________________________________________________

Andrzejkowe wrózby, konkursy i poczęstunek

W dniu 30 listopada w Dużej Świetlicy Szkolnej na swoich stanowiskach zasiedli Wróżbici z klasy 4b sportowej, przygotowani przez wychowawczynię mgr Joannę Paluch, oraz uczniowie z klasy 6b, prowadzący zabawy i konkursy pod kierunkiem wychowawczyni mgr Marii Kieruzal. Uczniowie klas młodszych przychodzili ze swoimi wychowawczyniami, aby sobie powróżyć i wziąć udział w i konkursach, a tym samym kultywować staropolski zwyczaj ludowy, jakim są andrzejki. Wróżby i konkursy odbywały się na czwartej i piątej lekcji. Następnie uporządkowano salę i przygotowano stoły na wspólny poczęstunek, na który poskładały się słodycze, ciasta, owoce i soki przyniesione przez Dzieci i ich Rodziców. Organizacją i koordynacją działań związanych z andrzejkami zajmowała się mgr Lidia Zawartka - wychowawczyni świetlicy. To dzięki jej staraniom oraz bardzo dobrej współpracy z rodzicami udało się zgromadzić smakołyki na wspólny stół. Oprócz słodyczy Rodzice przynieśli do Małej i Dużej Świetlicy również serwetki, talerzyki i kubeczki plastykowe.

Rodzicom należą się w tym miejscu wyrazy szczerego uznania i podziękowania za trud włożony w organizację tego dnia.

Wiemy bowiem, że niektóre Mamy nocą piekły pyszne mufinki lub wspaniałe ciasta. Nauczycielki - wychowawczynie Dużej i Małej Świetlicy składają serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym Rodzicom. 

__________________________________________________________________

Zajęcia ruchowe na Dużej Świetlicy.

Zajęcia ruchowe dla uczniów przebywających po lekcjach w Dużej Świetlicy to m. in. gry i zabawy ruchowe na boisku szkolnym, spośród których prym wiedzie gra w piłkę nożną. Uczniowie sami lub pod kierunkiem wychowawców dzielą się na drużyny i grają mecze 5-12-minutowe. Mecze są traktowane przez grających bardzo poważnie i wzbudzają wielkie emocje: od euforii ze strzelonej bramki do niezadowolenia, kłótni, a nawet obrażania się na siebie nawzajem. Należy jednak podkreślić fakt, że uczniowie mają świadomość tego, że piłka nożna to sport kontaktowy, budzący na całym świecie skrajne emocje. Uczniowie umieją zachować się według zasad fair play, podać sobie rękę, przeprosić. Rozumieją ograniczenia boiska szkolnego, jak również różnych warunków pogodowych, które im w niczym nie przeszkadzają, bo rozgrywane przez nich mecze, to magnes i najlepszy sposób na spędzenie czasu po zajęciach lekcyjnych. Oczywiście dla chłopców. Dziewczynki lubią zbijaka, hula - hoop, i biegi na czas na krótkich dystansach. Wszyscy wychowankowie Dużej Świetlicy mają prawo do uprawiania każdej wymienionej dyscypliny, a najbardziej wszystkich cieszy pobyt na świeżym powietrzu.

 

____________________________________________________________________________________________

Zdrowe odżywianie z Erazmus+

Sala nr 15 na parterze jest przeznaczona na zajęcia świetlicowe oraz na dużej i następnej przerwie pełni rolę jadalni, w której uczniowie spożywają obiady. Na ścianach "jadalni" umieszczono prace wychowanków Dużej Świetlicy związane ze zdrowym odżywianiem. Przeprowadzono zajęcia na temat Piramidy zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Zespołowo wykonano prace plastyczne. Dzięki funduszom pozyskanym z programu Erazmus+ Zdrowe Odżywianie prowadzonym przez mgr Izabelę Krzywkowską oraz przy współpracy z Biblioteką Publiczną, zorganizowano zakup plansz edukacyjnych: Witaminy w organizmie człowieka, Zasady zdrowego żywienia, Mikroelementy w organizmie człowieka, Vegetables/Fruits - j. angielski, The Alphabet - j. angielski, Tęczowy spadochron - chusta animacyjna. Pomoce edukacyjne umieszczono właśnie w sali świetlicowej - jadalni, gdzie dobrze się komponują, doskonale tam pasują i można je wykorzystywać do celów edukacyjnych. Plansze wykonywanwe przez dzieci są ciągle w trakcie realizacji.

 

 

_____________________________________________________________________________

Andrzejkowa dyskoteka w Dużej świetlicy

23 listopada w Dużej świetlicy odbyła się w godzinach popołudniowych andrzejkowa dyskoteka. Dzieci przyniosły serpentyny i baloniki i bawiły i tańczyły w rytm popularnej, żywej muzyki. W kolejnej godzinie zabawy dołączyły się również dzieci oraz wychowawczyni z Malej świetlicy mgr Agnieszka Komenda. Wychowawczyni świetlicy mgr Lidia Zawartka od lat organizuje imprezy świetlicowe, które cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem wśród naszych wychowanków, a możliwe są w dużej mierze dzięki ogromnemu wsparciu Rodziców. Druga część imprezy andrzejkowej nastąpi w dniu 30 listopada, kiedy to Wychowankowie świetlicy zasiądą do wspólnego stołu z łakociami i będą mogli poznać i skorzystać z wróżb, wziąć udział w konkursach i quizach przygotowanych przez uczniów klas starszych Naszej Szkoły. Reportaż z planowanej zwyczajowej imprezy nastąpi ...

 

więcej zdjęć w albumie foto.............

__________________________________________________________________________

Jesteśmy kreatywni

 

Wychowankowie Dużej świetlicy cechują się nierzadko niesamowitymi umiejętnościami, ambicjami oraz samozaparciem. Otóż potrafią podejmować twórczą aktywność wykorzystując drzemiący w nich potencjał. Pewnego dnia, jeszcze we wrześniu, postanowili spróbować wykorzystać grę edukacyjną "Znaj znak" do zgoła innego celu. Mianowicie budowania domków z kart. Zabawa znana od wieków pochłonęła ich czas i uwagę. okazało się, że ćwiczenie czyni mistrza i po pewnym czasie Michał S. zbudował domek ośmiopiętrowy (na zdjęciu) natomiast za jakiś czas Rafał pobił rekord Dużej świetlicy budując domek dziewięciopiętrowy ( zdjęcia niestety nie zachowały się). Obu uczniom gratulujemy.

 

 

 

_______________________________________________________________________

23 listopada dyskoteka andrzejkowa na dużej świetlicy opiekun p. L. Zawartka

30 listopada na dużej świetlicy Andrzejki opiekun p. L. Zawartka

w programie:

1. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci ze świetlicy

2. Wrózby andrzejkowe przygotowane przez klasę 4b sportową wraz z wychowawcą p. J. Paluch

3. Konkursy przygotowane przez klasę 6 b wraz z wychowawcą p. M. Kieruzal

 

Zapraszamy

___________________________________________________________________________________________________________

 

 

 

 

W dniu 16 listopada na zaproszenie Pani Lidii Zawartki wychowawczyni świetlicy przybył do naszej szkoły niezwykły gość: Pierwszy Wicewojewoda Pan Józef Gawron.

Gościem towarzyszącym był   gospodarz naszego  miasta Pan Grzegorz Cichy.

Wicewojewoda  spotkał się  z dziećmi z klas szóstych i nową reaktywowaną klasą sportową, jak również z gronem pedagogicznym naszej szkoły.

Nasz gość opowiadał o swojej pracy jej niezwykłych momentach oraz wskazał na najwyższą wartość jaką wyniósł ze szkoły: wykształcenie. Gdy starsi uczniowie zapytali jakie szkoły kończył wyliczanie naprawdę trochę trwało.

-Ale to nie wszytko, uczę się dalej-powiedział.

Dzieci pytały naszego gościa o podróże, znajomość komputerów i nowinek technologicznych. Klasa sportowa zapytała o moż,liwość jej wsparcia w udziale w projektach i obozach. Pan J. Gawron na początek przywiózł dzieciom piłki do treningów, ale takiego wsparcia nie wykluczył.

Pani Dyrektor Bernadeta Gruszka poprosiła naszego gościa o odniesienie się do nowej reformy i wyciszenia niepokojów za nimi idącymi. Pan Wojewoda wypowiadał się pozytywnie o poszerzeniu szkoły podstawowej o kolejne klasy, jest za likwidacją gimnazjów, gdyż uważa, że się nie sprawdziły a stary system był dobry, czego on jest symbolem.

Na zakończenie spotkania dzieci podziąkowały za wsparcie biblioteki szkolenej o nowe książki zakupione dzięki Wojewodzie. Klasa 6b wręczyła własnoręcznie wykonaną Encyklopedię Kościuszkowską. 

______________________________________________________________________________________________________________________

Z życia świetlicy

 

1. Realizowanie tematyki "Moja ulubiona książka".

2. Jeszcze niepodleglościowa sceneria w tle, a już Dzieci z klas  I-III przygotowują się do Jasełek.

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80