Nawigacja

Lista klasy 2016/2017 Opis Regulamin Klasa 4-ta Klasa 5-ta Klasa 6 Nasze sukcesy szkolne

Klasa 4-ta

 

Kamil Stoch- nadanie Tytułu Honorowego Obywatela Miasta Proszowic

W dniu 9 czerwca klasa sportowa została zaproszona przez Oficjalny Fan Klub Kamila Stocha do uczestniczenia w uroczystej sesji Rady Gminy i Miasta. Na sesji tej odbywającej się w niecodziennej scenerii- w Domu Kultury, nasz wielki mistrz Kamil Stoch otrzymał Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Proszowic. Choć sam pochodzi z gór a mieszka w Zakopanem, tu spędził wiele chwil studiując w Krakowie. Z Proszowic pochodzi żona Pana Kamila.

Przed wejściem na salę widowiskową zostaliśmy poproszeni przez telewizję aby pokazać transparenty, które dzieci przygotowaywały na to spotkanie, zaprezentować się w koszulkach i czapkach. Dziennikarz poprosił również kilku chłopców o wypowiedź przed kamerą. To był dla nas duży stres.

Dzieci w strojach sportowych, z transparentami i powitalnym okrzykiem uczestniczyły bardzo aktywnie w całym wydarzeniu. 

W drugiej części można było zadawać pytania. Wychowawczyni klasy zadała ostatnie pytanie:

"Ponieważ na sali jest dużo młodzieży i dzieci dla których jest Pan wzorem, autorytetem,  proszę zwrócić się do nich z przesłaniem, które zapamiętają na całe życie"

Kamil Stoch po dłuższym zastanowieniu odpowiedział:

Musicie wkładać dużo wysiłku  w to co robicie, mieć dużo cierpliwości, chęci i wytrwałości. Zawsze słuchajcie rodziców i wychowawców. Czerpcie ze sportu dużo radości.

Po rozmowie widowni ze skoczkami nadszedł czas rozdania dyplomów i medali uzyskanych przez uczniów w tym dniu w zorganizowanym Turnieju Sportowym Sam mistrz zakładał medale laureatom m. in. naszej  koleżance Aleksandrze Łączek. Ola gratulujemy!

Na zakończenie całej uroczystości mistrz Kamil rozdawał dzieciom autografy, zdjęcia i robił pamiątkowe fotografie. Każdy doczekał się aby wejść na scenę i uścisnąć mu dłoń. 

Wypieki na twarzach dzieci potwierdziły, że było to wielkie przeżycie.

 

Linki do relacji telewizyjnych:

http://sport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-kamil-stoch-uhonorowany-w-proszowicach-nasz-skoczek-tryskal-,nId,2404519

http://www.krakow.tvp.pl/32748156/kamil-stoch-honorowym-obywatelem-proszowic

Komiksy i zakończenie programu "Bieg po zdrowie"

 

 

Dyplomy i zakończenie "Akcja Zdrowie"

 

 

 

Dzień Dziecka- Spartanie

w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych

     Spartański bieg z przeszkodami stał się główną atrakcją Dnia Dziecka, który zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół w Piotrkowicach Małych. Panowie Łukasz Szaporów i Konrad Szreniawski przygotowali dwie atrakcyjne trasy biegu przełajowego, gdzie na uczestników zawodów czekały zaskakujące przeszkody, w tym także takie, które wymagały zanurzenia w wodzie. Ponad pięćdziesięciu uczniów ZS wzięło udział w pasjonującym wyścigu, zmagając się z własnymi słabościami. Kilkadziesiąt osób zaangażowano do zadań związanych z realizacją całego wydarzenia sportowo-rekreacyjnego, tym bardziej, iż uczniowie pełnili rolę gospodarza podejmującego gości ze Szkoły Podstawowej w Proszowicach. Dzieci z klasy II i IV przybyły do Piotrkowic Małych wraz ze swymi nauczycielami, by wziąć udział w niecodziennych zawodach. Prowadzący imprezę pan Paweł Pudełek w kilkuminutowych odstępach czasu zapowiadał start kolejnych zawodników, witając jednocześnie tych, którzy docierali do mety. Za wysiłek i determinację nagrodzony został każdy mały Spartanin, zaś na podium stanęli następujący uczniowie: Olaf Mrzygłód, Jakub Jasiński, Natalia Korż, Zuzanna Zając, Filip Jędras, Otylia Adamczyk, Bartosz Łakomski, Blanka Porębska, Dominik Surowiecki, Kornelia Jelonkiewicz, Kacper Stiebal, Daria Walczyk. Spośród uczniów ZS najlepsi okazali się: Krzysztof Pluta, Jakub Kubata, Dariusz Kowalik, zaś najlepsze dziewczęta to: Natalia Nowak, Patrycja Słodowska, Sandra Bochenek. Pierwsze miejsce w kategorii Open zajął Damian Aksamit, drugie Łukasz Szaporów, trzecie Małgorzata Piotrowicz. Nagrody  uroczyście wręczone zostały z udziałem pani dyrektor ZS Anety Dziedzic. Serdeczne podziękowania należą się firmie Infinity-Gym Łukasz Szaporów, Spartan Race Team Group Proszowice, Spartan Race Polska, dzięki którym zostały ufundowane nagrody.

     Zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń spartanie spędzili ze sobą czas na pikniku w otoczeniu zieleni szkolnego parku, grillując kiełbaski i częstując się lodami, które pojawiły się za sprawą pani Anety Jaraczewskiej. Ponadto uczniowie ZS pod kierunkiem pani Joanny Szaporów przygotowali pokaz pięknego ludowego tańca. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za wspólną zabawę.

--------

Angelika Wypych-Znaj

 

 

Wyróżnienie w konkursie plastycznym w CKiW w Proszowicach 

Gratulujemy naszemu koledze Filipowi Jaskulskiemu,

otrzymał on dyplom i wyróżnienie w konkursie na najładniejszą pisankę wielkanocną.

 

Wycieczka na krakowski Kazimierz

W dniu 28 marca klasa 6b i 4b sportowa wraz z wychowawcami p. M. Kieruzal i p. J. Paluch wybrały się na wycieczkę do Krakowa. 

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od krakowskiego Kazimierza. Tutaj posłuchalismy legend i historii miasta. Początków utworzenia dzielnicy Kzimierz. Historii żydów i ich losów w czasie II wojny światowej.

Następnie udaliśmy się na spacer szlakiem synagog. Poznaliśmy śmieszne nazwy ulic. Zobaczyliśmy ulicę Szeroką, gdzie w czerwcu odbywa się Festiwal Muzyki Żydowskiej. Podziwialiśmy stare kupieckie szyldy nizmienione od lat. 

Następnym etapem wędrówki był gościna na słynnych zapiekankach u Endziora. Po posiłku wyruszyliśmy na ulicę Starowiślną na spektakl "Dynastia Miziołków" w Teatrze Współczesnym.

Sztuka bardzo nam się podobała, bardzo śmieszne przygody, a jeszcze bardziej zabawne warsztaty z aktorką teatru spowodowały, że nie chcieliśmy jechać do domu.

więcej zdjęć w albumie fotograficznym, zapraszamy do obejrzenia.

 

 

 

Pociąg do literatury

W ramach realizacji projektu czytelniczego realizowanego w naszej szkole uczniowie klas 4b, 5a i 5c podczas lekcji bibliotecznych prowadzonych prze Panią bibliotekarkę Martę Łakomą poznali książkę pt'  Złodziej Pioruna", której autorem jest Rick Riordan. Podczas czytania było widać,że książka przypadła do gustu młodym czytelnikom i egzemplarze dostępne w bibliotece szkolnej już trafiły w uczniowskie ręce. Zachęcamy do dalszych poszukiwań czytelniczych i dalszej podróży w świat literatury naszym "Pociągiem do literatury". Pamiętajcie, że każda  przeczytana książka rozwija naszą wyobraźnię i jest ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
Marta Łakoma, Katarzyna Wieczorek- Gonkiewicz. 

 

Nasze wolontariuszki

Dziewczynki w wolnym od zajęć czasie czytają dzieciom przedszkolnym bajki:

 Natalia Korż i Ola Łączek.

 

 

Powiatowy konkurs plastyczny

Wygraliśmy I miejsce w powiecie! Gratulujemy

Kategoria klasy IV-VI

 

Miejsce I – Proszowice (praca nr 136)

 1. Natalia Korż
 2. Aleksandra Łączek
 3. Emilia Francuz
 4. Patrycja Bobka
 5. Daria Walczyk

Praca wykonana pod kierunkiem Pani J. Paluch

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom!   

Do zobaczenia 11 kwietnia na wycieczce do Muzeum Chleba w Radzionkowie!

 

 

Zajęcia  prozdrowotne

 

 

 

Dzień Bratka

 

Międzynarodowy Dzień Matematyki

Oto nasza drużyna -   3 Miejsce.

 

 

 

Młodziez zapobiega pożarom- konkurs

20 marca 2017 roku, o godzinie 9:30 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach odbyły się eliminacje powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.    

W kategorii szkół podstawowych na PODIUM stanął Bartłomiej Rybiński miejsce III  z klasy sportowej.

 

GRATULUJEMY reprezentantom naszej szkoły !!!

Opiekun grupy Dorota Bartkowska

Uczniowie naszej klasy reprezentowali nas na  święcie Ogławiania Wierzyby w Ostrowie.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 28 lutym przedstawiciele naszej klasy uczestniczyli w gminnym etapie konkursu pożarniczego. Do tego etapu zakwalifikowali się etapem szkolnym. Uczeń naszej klasy B. Rybiński zwyciężył w dzisiejszej rywalizacji i zajął I miejsce. Tym samym przechodzi do etapu powiatowego. Wszystkim walczącym uczniom klasy sportowej serdecznie gratulujemy, a za Bartka trzymamy kciuki w kolejnych zmaganiach.

 

Tłusty czwartek w klasie sportowej

Przed turniejem Pani K.  Bednarska, mama Tomka zrobiła nam przesympatyczną niespodziankę i dla wszystkich dzieci i nauczycieli klasy sportowej ufundowała świeżutkie pączki. Bardzo dziękujemy! Chyba dlatego zwyciężylismy dziś w turnieju :)

 

Szkolny Turniej Piłki Ręcznej Klas 4tych

Nasza klasa dzisiaj zaszalała i pokonała wszystkie druzyny turnieju oszałamiającymi wynikami 7:2, 5:1.

Dzisiaj zwyciężyli wszyscy: dziewczyny i chłopcy. Bardziej zaciętą walkę prezentowali dzisiaj chłopcy, za co zostali pochwaleni przez trenerów i wychowawcę. GRATULACJE

A oto nasi zawodnicy,  dyplomy za I miejsca i szczęśliwe miny!

 

 

 

Klasa sportowa na Walentynkach- nasze dziewczyny

 

Nowe koleżanki

Po feriach dwoje rodziców zdecydowało się na przepisanie swoich pociech do naszej klasy. Cieszymy się bardzo. Wszystkich witamy serdecznie. Dziewczynki Patrycja Bobka i Otylka Adamczyk juz czują się u nas jak w domu.

 

 

Nagroda fair Play

Dziś do naszej szkoły przyszedł przedstawiciel  Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Pan Wojciech Marzec wręczyć naszej uczennicy Natalii Korż z klasy 4b sportowej niezwykłą jak twierdzi nagrodę. 

NAGRODĘ FAIR PLAY

Jest to nagroda przyznawana sportowcom za tzw czystą grę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych.

Jest nagrodą przyznawaną rzadko, ponieważ coraz rzadziej sportowcy zachowują się fair play.

Natalce gratulujemy ponieważ jest dla nas wzorem postępowania. 

 

 

Powiatowy Turniej Pływacki

Nasz kolega Filip Jędras wygrał I miejsce w Powiatowym Turnieju Pływackim w stylu klasycznym.

Gratulujemy Filip!

 

Jesteśmy opiekunami akcji Gwiazdka dla zwierzaka

Od października do końca grudnia organizowaliśmy zbiórkę karm dla krakowskiego schroniska. Zbieraliśmy także posłania i zabawki dla przytuliska w Łętkowicach.

19 stycznia zapakowaliśmy karmę wraz z naszymi kolegami z klasy 6b i tata Filipa pan Krzysztof Jaskulski zawiózł ją do Krakowa. 

 

 

 

 

Pociąg do literatury

W dniu 5 grudnia uczniowie klas 4b i 5c wzięli udział w lekcji bibliotecznej w ramach projektu czytelniczego "Pociąg do literatury".  Podczas lekcji pod opieką nauczycielki języka polskiego Katarzyny Wieczorek- Gonkiewicz i pracownika Biblioteki Pedagogicznej w Proszowicach pani Renaty Królikowskiej uczniowie poznawali różnego rodzaju słowniki, które mogą wykorzystać w codziennej nauce, mogli samodzielnie wyszukiwać ciekawe hasła, poznali słowniki, o których w ogóle jeszcze nie słyszeli. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje i uczniowie będą również korzystali z tego rodzaju książek i zachęcą rodziców do powiększania domowej biblioteki. 

 

Wróżymy dla dzieci w dużej świetlicy i klas młodszych

Klasa 4b uczy się jak być dobrym dla innych. poprzez uczestnictwo w różnych akcjach i działaniach uczymy się wspierać i pracować na rzecz innych. Dla dzieci z młodszej grupy wiekowej przygotowaliśmy tradycyjne andrzejkowe wrózby. Zabawom nie było końca, dzieci mogły powrózyć sobie i dowiedzieć się o przyszłości, przyjaźni, szkole i oczywiście przyszłej miłości. 

 

__________________________________________________________________

 

 

 

 

Lekcje biblioteczne z misiem

W dniu 24 listopada uczniowie klas 4b i 5a wzięli udział w lekcjach bibliotecznych przygotowanych przez panią Martę Łakomą i panią Katarzynę Wieczorek-Gonkiewicz. Spotkanie było formą propagowania czytelnictwa wśród uczniów nasze szkoły i sposobem uczczenia urodzin najmilszego przyjaciela z dzieciństwa "pluszowego misia". Mamy nadzieję, że młodzi czytelnicy będą chętnie sięgali po przygody zabawnego bohatera i szybko odwiedzą szkolną bibliotekę, w której czekają na nich liczne propozycje czytelnicze.

 

Klasa sportowa organizatorem Wieczoru wróżb na Andrzejkach szkolnych

 

Klasa 4 b sportowa wraz z wychowawczynią p. J. Paluch przygotowała niezapmniany Wieczór wróżb- tradycyjny andrzejkowy sposób na miłą zabawę w jedynce. Wszystkie wrózby były pozytywne. Największą popularnościa cieszyły się ciasteczkowe wróżby wypiekane przez uczniów. Dzieci przebrały się za wróżbitów i czarodziejki, a tłum nie odstępował ich na chwilę.

 

Spotkanie z Wicewojewodą

 

Klasa sportowa spotkała się z Wicewojedodą Panem Józefem garonem, który opowiadał o swojej pracy, wręczył dzieciom piłki do zajęć sportowych oraz nie wykluczył wsparcia dla projektów sportowych.

 

 

 

 

 

 

Pokazowa lekcja tenisa ziemnego

Od   03 października uczniowie naszej szkoły mają okazję uczestniczyć, podczas lekcji WF-u, w pokazowych zajęciach tenisa ziemnego.  Zajęcia są prowadzone przez profesjonalnego instruktora tenisa ziemnego z Akademii Tenisa STANSET-GYM pana Mateusza Stanka.

Dziś lekcję przeprowadziliśmy w klasie 4 sportowej

 

W czasie zajęć prezentowane są podstawowe ćwiczenia koordynacyjne  z zakresu tenisa ziemnego oraz zabawy ruchowe dla dzieci.

Uczniowie świetnie się bawią poznając nową dla nich dyscyplinę sportu.

Ogromną zaletą tenisa ziemnego jest fakt, że jego naukę rozpocząć można dosłownie w każdym wieku.

 

Od następnego tygodnia lekcje tenisa prowadzone będą w klasach młodszych 1-3

ZAPRASZAMY

 

______________________________________________________________

 

We wtorek 4 października odbył się na sali gimnastycznej niezwykły pokaz mniej znanej dzieciom dyscypliny sportu jaką jest rugby.

Gościem w szkole był zawodnik Klubu Rugby  Juvenia Kraków oraz trener żaków.

Mogliśmy poznac zasady tej nieznanej na codzień gry, obejrzeć trening, przykładowe rozgrywki.

Pokaz prezentowała nam nasza klasa sportowa 4b.

 

 

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
  32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

  www.sp1.proszowice.pl
  https://szkola1.edupage.org/
 • tel:012 386-16-40

  Fax: 012 386 00 80