Nawigacja

1 semestr 2012/2013

Aktualności

1 semestr 2012/2013

 

 

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole   styczeń 2013r.

 

10 stycznia uczniowie klasy 3e zaprosili swoich dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały przedstawienie oparte na tradycyjnych Jasełkach i zaśpiewały kolędy, a Trójka Klasowa przy współpracy wszystkich Mam - słodki poczęstunek dla gości i dzieci. Dzięki spotkaniu dziadkowie mogli zobaczyć szkołę i klasę - miejsca, w których ich wnukowie spędzają tak wiele czasu. Dla dzieci przygotowanie uroczystości stało się okazją do lepszego poznania naszych narodowych tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Dzieci miały okazję pochwalić się gościom umiejętnością deklamacji oraz śpiewania kolęd. Zamiast tradycyjnych laurek dziadkowie otrzymali kwiaty wykonane według instrukcji koleżanki z klasy - Alicji Włodarskiej. Uczniowie z prawdziwym zaangażowaniem przygotowali się do uroczystości wykazując się wytrwałością i odpowiedzialnością, a możliwość goszczenia w klasie babć i dziadków była dla nich nagrodą i niecierpliwie oczekiwanym świętem.

 

 

 

Lekcja przyrody na żywo 11.01.2013

Dnia 11.01.2013 roku w naszej szkole odbyła się "Żywa lekcja przyrody". Tematem pokazu były pająki, a dokładnie największe ich okazy - ptaszniki. Odwiedził nas pasjonat, który przywiózł ze sobą  wspaniałe okazy. Opowiadał bardzo ciekawie, dowiedzieliśmy się wiele na temat budowy pająków, sposobie ich odżywiania, zwyczajach i hodowli. Prowadzący lekcję poinformował nas, że z 1000 małych pajączków przeżywa zaledwie 30, bowiem bezkręgowce te wzajemnie zjadają się.
Usłyszeliśmy także o wielkim zagrożeniu, które powoduje wymieranie różnych gatunków pająków.Pająki były duże ,lecz odwaga sześciolatków okazała się jeszcze większa!

zapraszamy do albumu fotograficznego po więcej zdjęć

 

Wyniki Kuratoryjnego Konkursu Humanistycznego 9.01.2013r

Do  etapu rejonowego dostała się tylko jedna uczennica z klasy 5d Anna Korbińska - gratulujemy.

 

 

Wigilie w klasach młodszych

20 XII we wszystkich klasach naszej szkoły odbywały się klasowe Wigilie. Również w klasie 3e uczniowie i wychowawczyni oraz Rodzice spotkali się w klasie, by w miłej atmosferze złożyć sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Uczniowie przygotowali salę do uroczystości ustawiając i ozdabiając wigilijny stół. Niezawodne Mamy przygotowały smakołyki, a przede wszystkim znalazły czas, by spędzić ze swoimi dziećmi i ich przyjaciółmi ostatnią w starym roku lekcję. Uczniowie przygotowali wiersze i śpiewali kolędy. Uroczystość uświetnił występ Marcelinki Szot, uczennicy naszej lasy i szkoły muzycznej w klasie skrzypiec. Miła, ciepła i uroczysta klasowa Wigilia odbyła się dzięki pomocy i obecności Rodziców.

 

Fabryka "Decora"- wycieczka naszych uczniów

17 XII 2012 r. uczniowie klas 3b, 3d i 3e pojechali na wycieczkę do Miechowa, aby zwiedzić fabrykę ozdób choinkowych i wziąć udzial w warsztatach plastycznych. Uczniowie pod opieką przewodnika poznali proces powstawania bombek od uksztaltowania formy poprzez kolejne etapy - posrebrzanie, ozdabianie, przygotowanie do transportu. Najbardziej zainteresował dzieci sposób podgrzewania szklanych elementów do temperatury 800 st C i formowanie ich kształtów w żeliwnych formach oraz obserwowanie pań malujących ręcznie niepowtarzalne wzory na bombkach. Po zwiedzeniu fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych i pod kierunkiem instruktorki malowały wybrane przez siebie szklane formy. Najbardziej podobały się figurki krasnali, Mikołaja i Kota w butach. Po pracy cierpliwość dzieci została wystawiona na ciężką próbę, ponieważ musiały ponad godzinę czekać na osuszenie ich ozdób w specjalnym piecu. Czas ten spędziły w przyfabrycznym sklepiku podziwiając niezwykłe, barwne ozdoby. A ponieważ ceny ich wahają się od 5 do kilkudziesięciu złotych, wielu uczestników wycieczki przywiozlo do domu kilka pamiątek.

Fabryka "Decora" większość swojej produkcji przeznacza na eksport. Organizowane przez pracowników warsztaty cieszą się  wielkim zainteresowaniem szkłół i przedszkoli z całej Małopolski.

 

 

 

Wielkie Rodzinne Kolędowanie 21.12.2012r.


21 grudnia, o godz. 18:30, przy -10 stopniowym  mrozie,  w Ogrodzie Biblijnym w Proszowicach, odbyło się Wielkie Rodzinne Kolędowanie.
Całość otworzyła przepiękna pastorałka w wykonaniu naszego szkolnego chórku Bel Canto, pod przewodnictwem pani mgr Joanny Greli-Skóry. Następnie wykonaliśmy 10 kolęd, które przeplatane były opowieściami wigilijnymi w wykonaniu uczniów. Kierujemy ogromne podziękowania do rodziców, którzy przyszli ze swoimi pociechami i dla swoich pociech, abyśmy wspólnie mogli przygotować się  na nadchodzące święta. Była scena, ekran z tekstami  kolęd oraz z zapisem  nutowym  i akordowym dla wszystkich uczestników kolędowania.  Na koniec ustawiliśmy rekord Proszowic i zagraliśmy kolędę "Lulajże Jezuniu" na 17 fletów i 1 gitarę.
Chcielibyśmy aby to spotkanie było początkiem pięknej tradycji w naszym mieście i chcielibyśmy utrzymać cykliczność tej imprezy. Promujemy takie wartości, jak rodzina, tradycja, a także wychodzimy z piękną ideą integracji ze szkoły do Ogrodu Biblijnego.
Dla wszystkich uczestników śpiewogrania byłą gorącą kawa, herbatę, a także barszczyk z krokietem.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zainicjowania i wsparcia tego wydarzenia.
PG

 

LINK DO FILMU Z UROCZYSTOŚCI ZREALIZOWNEGO PRZEZ p. S. BERNACKIEGO - KLIKNIJ BY OBEJRZEĆ
http://www.youtube.com/watch?v=vlUBxO_wgMc
 

 

 

 

KONKURSY JĘZYKOWE


W miesiącu listopadzie 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 1 został ogłoszony konkurs plastyczno-językowy

„SYMBOLE ZWIĄZANE ZE STANAMI ZJEDNOCZONYMI”.

Opiekunami konkursu zostały p. Ewa Grzesik – nauczyciel plastyki i techniki oraz p. Monika Czernik – nauczyciel języka angielskiego.

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy na temat Stanów Zjednoczonych
a równocześnie rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów.

WYNIKI KONKURSU

Oto zwycięzcy konkursu w kategorii FORMA PŁASKA – PLAKAT:

I miejsce – Ada Cała kl. IV B
II miejsce – Kacper Wiecha kl. V B
III miejsce – Weronika Anioł kl. VI D


W kategorii FORMA PRZESTRZENNA zwyciężyli:

I miejsce – Julian Osuch kl. VI D
II miejsce – Karolina Strojek kl. VI D oraz Natalia Zakrzewska kl. VI A
III miejsce – Sandra Kwiecień kl. IV D

Konkurs II

W dniu 13-go grudnia 2012 roku odbył się konkurs języka angielskiego ‘I know English 2’. Była to już II edycja wspomnianego konkursu. Konkurs skierowany został do uczniów
klas IV a został zorganizowany przez p. Monikę Czernik. Celem konkursu jest propagowanie wiedzy i umiejętności z języka angielskiego oraz rozpowszechnianie wiadomości na temat krajów anglojęzycznych. W tym roku w konkursie zostali wyróżnieni:

I miejsce – Iga Lewandowska kl.IV d

II miejsce – Jakub Jawniak kl. IV a

III miejsce – Aleksander Gorczyca kl. IV d


Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach językowych.

 

 

 

 

Apel Przedświąteczny- JASEŁKA

Jasełka przygotowane zostały przez klasy drugie z opiekunami s. Adwenią, p. I. Komendą.