KONKURSY historyczne

Laureat 2-go miejsca

V-go Międzyszkolnego i Ogólnopolskiego Konkursu o Kazimierzu Wielkim

Franciszek Kowęzkowski z klasy VI B.

Celem konkursu było pokazanie dorobku kulturowego i wkładu w Rzeczypospolitą Kazimierza Wielkiego w XIV wieku. Opiekunem była Maria Kieruzal.

Wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie na prezentację multimedialną o "Chrzcie Polski" dostał

Max Polkowski z klasy VIII C.

Konkurs składał sie z dwóch etapów promocja Chrztu Polski, rozwijanie umiejętności TIK. Konkurs był skierowany do uczniów klas VI-VII i szkół ponadpodstawowych w wieku 14-19 lat.

_____________________________________________________________________________________________________

Dwóch laureatów w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym

"Przywrócić głos niezłomnym, nieobecnym na lekcjach historii 2020/2021"

pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, którego celem było upamiętnienie postaci historycznych generała brygady pilota Stanisława Skalskiego, generała Józefa Hallera oraz wydarłzenia Cudu nad Wisłą w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, rozwijanie kreatywności. Opiekunem była nauczycielka historii Maria Kieruzal. Cieszymy się bardzo i GRATULUJEMY.

Nasi laureaci:

Piotr Derela VIA,

Igor Czekajski VIA

oraz w tym samym konkursie cztery wyróżnienia

Hanna Janik VIIC, Krzysztof Nowak VIIIA, Jan Kaim VIIIC i Konrad Mróz VIIIC

opiekun konkursu P. M. Kieruzal

Laureat VIII Dyktanda Niepodległościowego "Po Polsku o Historii 2020/2021"

w kategorii klas IV-VI

Karol Zapiór z klasy VI Aktórego celem było popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy historycznej czy kształtowanie postaw pielęgnujących narodową tradycję i historię.

Cieszymy się bardzo i GRATULACJE.

Czterech uczniów pisało etap wojewódzki i zostało finalistami:

Bartłomiej Rybiński VIII A,

Emilia Makowska VIII B,