Nawigacja

Erasmus +

Współpraca z Grecją

Kliknij na odpowiedni link:

 

 

Wyjazd do Grecji

Sprawozdanie_z_wyjazdu_do_Grecji_w_ramach_programu_Erasmus.pdf

 

Wizyta Greków

Wizyta_delegacji_greckiej_w_Proszowicach.pdf

 

 

19 lutego 2016r.

 

 

  PLATFORMA  EDUKACYJNA

Międzynarodowy projekt pod nazwą „e-Platforming Education” realizowany przez proszowicki Urząd Gminy i Miasta oraz lokalne szkoły w ramach programu Erasmus+ miał swą kolejną odsłonę, kiedy dniach od 16 – 19 lutego 2016 gościła w Proszowicach delegacja z partnerskiej greckiej miejscowości Karditsa.

Zgodnie z założeniami projektu, przyjechali do nas nauczyciele z pięciu greckich szkół, by tworzyć internetową platformę edukacyjną, co jest zasadniczym celem  projektu. Odwiedzili nas: dyrektor V Liceum w Karditsa i jednocześnie nauczyciel informatyki Konstantinos Zacharis, doradca metodyczny ds. literatury Iraklis Tsiamalos oraz nauczyciele języka angielskiego: Marianthi Batsila, Georgia Karagianni, Athanasia Krikoni i Zoi Sfairopoulou. Po stronie polskiej w wizytę zaangażowani byli  dyrektorzy szkół, informatycy, nauczyciele języka polskiego i języka angielskiego oraz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Podczas czterodniowego spotkania polscy i greccy nauczyciele omawiali dotychczasowe postępy prac w projekcie oraz dzielili się doświadczeniami. Szczególnie istotna była warsztatowa część wizyty, podczas której wypracowane  zostały min. strategia tworzenia i zasady korzystania z webinariów oraz struktura części e-platformy dedykowanej nauczaniu języka angielskiego. Wizyty partnerskie mają olbrzymie znaczenia dla efektywnej współpracy – służą wymianie pomysłów i koncepcji, pozwalają na budowanie nieformalnych więzi, które  przekładają się później na zwiększenie poziomu zaangażowania  osób pracujących w projekcie, co bezpośrednio przekłada się na wysoką jakość pracy. Wykorzystywanie nowych narzędzi komunikacyjnych z użyciem Internetu jest bardzo przydatne i praktyczne, ale nie zawsze może zastąpić bezpośrednią rozmowę i kontakt.

Na zakończenie wizyty w czwartek 19 lutego odbyło się spotkanie z udziałem  Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice Grzegorza Cichego, podczas którego podsumowane zostały efekty dotychczasowej dwuletniej współpracy oraz określone plany na najbliższe miesiące.

Zespół Erasmusa +

 

zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym

 

 

Wyjazd do Grecji 2

Sprawozdanie_z_drugiego_wyjazdu_szkoleniowego_09do_Grecji_w_ramach_programu_Erasmus_(2).pdf

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80