Nawigacja

 • Zabawa choinkowa

  Dla klas 4-8  w czwartek 16 stycznia od 16-18.

  Przypominamy, że uczniów odbierają rodzice.

 • Instytut Fizyki Jądrowej Państwowej Akademii Nauk

  Klasa 7 a wraz z wychowawcą p. J. Paluch oraz klasa 8c z wychowawcą p. R. Stanulą w poniedziałek odwiedzili Instytut Fizyki Jądrowej Państwowej Akademii Nauk w Krakowie. Odbył się tam pokaz na auli pt.: TRIKI Z FIZYKI.

  Podczas pokazów, w których uczniowie brali aktywny udział poznaliśmy: Prawo Bernoulliego wykorzystywane przez największych piłkarzy na boisku, budowaliśmy most Leonarda da Vinci, wahdła. Mogliśmy zmierzyć własną pojemność płuc i poznać sposoby na zawieszenie 20 gwoździ na jednym gwoździu a także podniesienie piłeczki w powietrzu bez dotykania, nadmuchanaie balonów różnymi gazami również łatwopalnymi, poznać kolory ognia. Te i  wiele innych sztuczek zostały nam zaprezentowane przez doktorantów i profesorów IFJ PAN. Na koniec wzięliśmy udział w konkursie z nagrodami.

 • WOŚP

  Nasi wolontariusze aktywnie uczestniczyli w akcji WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. Czekamy na relację od opiekuna.....

 • Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie

  Uczniowie klas trzecich 13 grudnia zwiedzili Centrum Szkła i Ceramiki w Krakowie. Obejrzeli przepiękne wystawy, uczestniczyli w pokazie ręcznego formowania szkła oraz wzięli udział w warsztatach plastycznych podczas których namalowali na szkle obrazki o tematyce świątecznej.

 • Jasełka Ulica Świąteczna

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Jasełka Ulica Świąteczna.

   

  „Świąteczna ulica” to spektakl przygotowany przez młodzież naszej Szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia, pod reżyserskim okiem ks. Norberta Siedleckiego, ks. Tomasza Czechowicza i przy pomocy  s. Tarsycji Sadowej, który na scenie Proszowickiego Centrum Kultury wybrzmiał 20 grudnia 2019 r. dla społeczności szkolnej. Natomiast dla mieszkańców Proszowic zostanie wysławiony w niedzielę, 22 grudnia 2019 r. w Centrum Kultury                         i Wypoczynku o godz. 16.

  „Świąteczną ulicę” tworzyły, przy współpracy z katechetami, nasze zdolne artystycznie Panie: Ewa Grzesik i Bożena Marzec. Natomiast w rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy 8 a niemalże w całości  i klasy 8c. To dzięki ich aktorskiej grze można było zobaczyć jakie jest nasze życie, a jakiej wrażliwości uczy  prawda o Bożym Narodzeniu. Oglądając ten spektakl można dojść do wniosku, że Bóg przychodzi do człowieka nieustannie, tylko pytanie: czy znajdzie miejsce w naszej rzeczywistości?

 • Wigilia w Aktywnej Świetlicy

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wigilia w Aktywnej Świetlicy.

 • Pierwsza wigilia bez plastiku

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pierwsza wigilia bez plastiku.

 • Przedstawienie Bożonarodzeniowe dla klas młodszych

  18.12.2019 dzieci z oddziałów przedszkolnych w naszej szkole prezentowały w świetlicy szkolnej Przedstawienie bożonarodzeniowe pt.:"Najlepsze prezenty ukryte są w sercach". 

  Do występu dzieci przygotowywały panie: Anna Chorąży     i Katarzyna Hajdys. 

 • Zarządzenie Dyrektora Szkoły

  W dniu 18-20 grudnia organizacja wygąda następująco:

  1. Jasełka Bożonarodzeniowe w oddziałach 0-3 zostaną przedstawione przez dzieci oddziału przedszkolnego pod opieką p. Katarzyny Hajdys oraz p. Anny Chorąży w dniu 18 grudnia w dużej świetlicy szkolnej. Porządek spotkania: o godzinie 8.15 oddziały 2 i 3 natomiast o godzinie 9.15 oddziały pierwsze oraz goście z Przedszkola nr 1 w Proszowicach.

  2. W dniu 20 grudnia 2019r do godziny 10.30 odbywają się wigilie w oddziałach 4-8 w obecności wychowawcy oddziału.

  3. Następnie o godzinie 10.450 uczniowie oddziałów 4-8 udają się pod opieką wychowawców do Centrum Kultury i Wypoczynku gdzie o godzinie 11.00 rozpoczynają się Jasełka dla oddziałów IV – VIII przygotowane przez: s. Tarsycję, ks. Norberta Siedleckiego oraz ks. Tomasza Czechowskiego.

  4. Wyjście ze szkoły odbywa się pod opieką wychowawcy oddziału, oraz nauczyciela, który w tym czasie zgodnie z planem ma zajęcia wyznaczone w danym oddziale. Wszyscy nauczyciele zobowiązani są do opieki i wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów.

  5. Powrót z Jasełek do szkoły i zakończenie zajęć przewidziane jest na godzinę 12.35.

  Dyrektor szkoły

 • Pomagamy

  6 i 7 grudnia 2019 r. 38 wolontariuszy z naszej Szkoły brało udział w  przedświątecznej zbiórce żywności na rzecz osób potrzebujących i ubogich przy współpracy Caritas w Proszowicach. Uczniowie klasy 7c i klas 8 poświecili swój wolny, pozalekcyjny czas, aby włączyć się w Akcję „ Tak, pomagam!” Doświadczenia, które zdobywają i spostrzeżenia są wprost bezcenne. Uczą jednocześnie młodych ludzi wrażliwości i gotowości pomocy drugiemu człowiekowi.

 • Konkurs filmowy nagrodzony

  W konkursie filmowym pt. "Odpady segregujesz- dobrze postępujesz" brali udział informatycy z  klas 8-mych. Spośród wszystkich prac wyłoniono 3 najlepsze, które dostały się do etapu gminnego. 

  Nagrodzony został film w wykoaniu Oli Tomczyk i Daniela Głowy z klasy 8b wykonany pod kierunkiem p. J. Paluch. Film przedstawia dwa konrastowe zachowania dobre i złe. Na końcu znajduje sie instrukcja postępowania jak należy segregować śmieci. 

  Nagrodzeni uczniowie wraz z dyrektorem i  nauczyicelem zostali zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, otwarcie PSZOKa gdzie dowiedziecliśmy się o etapach jego powstania i regulaminie segregacji  a następnie na wspólny poczestunek.

  Podczas uroczystości rozdano równiez nagrody w konkursie plastycznym w młodszej grupie wiekowej.

  Gratulujemy zwycięzkim drużynom. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrodę pocieszenia- darmowy voucher na lodowisko wraz z wypożyczeniem łyżew.

  Więcej zdjęć z uroczystości:

  https://dziennikpolski24.pl/proszowice-punkt-selektywnej-zbiorki-juz-gotowy-bedzie-przyjmowal-odpady-od-2-stycznia/ar/c1-14659881

  J.Paluch

 • Konkurs na wykonanie kartki świątecznej rozstrzygnięty!

   

   

  W ostatnim czasie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, którego zadaniem było wykonanie kartki świątecznej. Wzięło w nim udział 23 uczniów klas IV-VIII. Konkurs było koordynowany przez nauczycieli plastyki – p. Ewę Grzesik i p. Martę Łakomą. Szkolna komisja konkursowa zdecydowała się nagrodzić następujące osoby:

  I miejsce:                   Otylia Adamczyk, kl. VII a

  Malwina Pomykalska, kl. V b

  II miejsce:                  Jan Kaim, kl. VII c

  Julia Banaś, kl. V b

  III miejsce:                 Jagoda Niedziocha, kl. IV b

  Karolina Gołąb, kl. V b

  Wyróżnienia:            Nikola Grzyb, kl. VI b

  Hania Janik, kl. VI c

  Karol Zapiór, kl. V a

  Emilia Makowska, kl. VII b

   

  Gratulujemy J

 • Przystępujemy do akcji

  Uczymy się ekologicznie postępować nie tylko w teorii ale i w praktyce. 

  Plastikowe naczynia używane będą 2 godziny ale rozkładać się będą przez 1000 lat!

  Chrońmy Ziemię przed niepotrzebnymi śmieciami, których i tak produkujemy za dużo.

  Uczniowie, wychowawcy, rodzice- 20 grudnia przynosimy TYLKO swoje domowe naczynia.

 • Mikołajkowe show Rady Uczniowskiej

  W dniu 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził św. Mikołaj. Nie zapomniał również zawitać do sekretariatu z gorącymi świątecznymi życzeniami. Oficjalnie możemy uznać, że czas przygotowań do świąt uważamy za rozpoczęty.Rada Uczniowska.

 • Laureaci konkursu plastycznego

  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Dla uczczenia 100. rocznicy urodzin tego wybitnego pisarza i publicysty emigracyjnego, więźnia sowieckich łagrów, uczestnika Bitwy pod Monte Cassino, współtwórcy „Kultury” paryskiej zorganizowano Powiatowy Konkurs Plastyczny dla uczniów szkół podstawowych w powiecie proszowickim. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie ilustracji do opowiadania „Wieża”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach. W gronie laureatów znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki: Antoni Czyżewski i Maksymilian Polkowski, zajmując odpowiednio II i III miejsce.

   

  Gratulacje dla uczniów i opiekuna artystycznego – Pani mgr Ewy Grzesik.

 • Warsztaty w ramach Towarzystwa Przyjaciół Dzieci

  18-go listopada w Szkole Podstawowej nr 1 w Proszowicach p. Urszula Kucharska Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z siedzibą w Koszycach przeprowadziła warsztaty żywieniowe oraz rozmowy z młodzieżą klas VII i VIII o szkodliwości używek, na które mogą być narażeni uczniowie i konieczności przeciwdziałania temu zjawisku w ramach projektu
  „Przyjdzie na to czas”. W roku szkolnym 2019/2020 opiekunem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w naszej szkole jest p. Monika Czernik. Dziękujemy serdecznie za zorganizowane warsztaty!

 • Pasowanie na czytelnika

  W dniu 11 grudnia 2019 roku, uczniowie klasy I b uczestniczyli w specjalnej lekcji bibliotecznej, podczas której zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Mianowania dokonała pani Marta Łakoma, kierująca szkolną wypożyczalnią książek. Uczniowie otrzymali pamiątkowe odznaki oraz upominki w postaci książeczek dla dzieci. Ponadto poznali zasady korzystania ze szkolnego księgozbioru i mogli wypożyczyć sobie wybraną przez siebie książkę.

 • Mikołaj w Świetlicy

 • Mikołajki w klasach pierwszych w SP nr 1

 • KONKURS FILMOWY

  pt.: "Odpady segregujesz- dobrze postępujesz".

  Organizowany przez UGiM Proszowice.

  Skierowany dla klas ósmych termin-  do 10 grudnia.

  Szczegóły i pomoc wykonaniu pracy konkursowej znajdziecie  u p. J. Paluch w pracowni komputerowej.

  ZAPRASZAMY

  Dokumenty do wypełnienia:

  Zgody.doc​​​​​​​

  Regulamin_konkursu_filmowego__Odpady_Segregujesz_-__dobrze_postepujesz___org_(1).doc​​​​​​​


Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
  32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

  www.sp1.proszowice.pl
  https://szkola1.edupage.org/
 • tel:012 386-16-40

  Fax: 012 386 00 80