Nawigacja

CO BY TU JESZCZE POCZYTAĆ?

 

Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów do czytania książek, które nie wchodzą do kanonu lektur obowiązkowych.

W tej zakładce można znaleźć krótkie opisy tych pozycji, które warte są przeczytania. Będą to propozycje beletrystyki dla młodzieży: obyczajowej, przygodowo-podróżniczej, historycznej, fantastyki, a także literatury popularnonaukowej.

 

 

RECENZJE

Pompon w rodzinie Fisiów Joanny Olech – to doskonała propozycja dla wszystkich lubiących dobrą rozrywkę. Tytułowy Pompon to smok, który nagle pojawia się w rodzinie Fisiów i staje się kłopotliwym zwierzęciem domowym. Początkowo żyje w ukryciu przed rodzicami, z czasem staje się towarzyszem wielu niesamowitych i zabawnych przygód. Pompon to smok, który lubi surfować po Internecie, jest smakoszem ogórków kiszonych i wrogiem kotów! Książkę poleca się do wspólnego rodzinnego czytania!!!

 

Dla miłośników przyrody warta polecenia jest książka pt. Zwierzęta, które możesz spotkać. Można tu znaleźć informacje o ssakach, które czasem spotyka się nawet w dużych miastach, a już na pewno w czasie niedalekich wycieczek tuż poza ich granice. Książka dostarcza czytelnikowi różne ciekawostki, np. jaki jest najważniejszy zmysł u lisa, czym żywią się wiewiórki, co to jest wataha, ile lat mogą żyć nietoperze, jak wygląda „dom” bobra i co to jest tzw. inochód. Publikacja zawiera piękne zdjęcia oraz rysunki, które doskonale obrazują podane informacje.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80