Nawigacja

Cała Polska czyta dzieciom

Tuż przed feriami zimowymi, w dniach 3-5 lutego, w bibliotece odbyły się spotkania z uczniami klas pierwszych oraz uczniami klasy II a. Celem spotkań było głośne czytanie baśni i wierszyków dla dzieci. Uczniowie mogli posłuchać utworów: Pani Zima, Złotowłosa, Księżniczka na ziarnku grochu, Czerwony Kapturek oraz Dzieci pana Astronoma Wandy Chotomskiej. Spotkania były także okazją dla uczniów do zapoznania się z księgozbiorem biblioteki. Uczniowie samodzielnie wybierali interesujące ich książeczki, oglądali wspólnie w kąciku czytelniczym. Niektórzy zdecydowali się na wypożyczenie książek do domu.

 

_______________________________________________________________________________

29 września odbył się Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka przyłączyła się do obchodów tego święta, które ma już 13-letnią tradycję, a patronat sprawuje Polska Izba Książki.

 Zaproszone klasy ( klasa I a, I b, I d oraz II a ) uczestniczyły w spotkaniu, na którym czytano najbardziej znane utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Wielu uczniów w trakcie czytania przyłączało się do wspólnej zabawy i razem z nauczycielem głośno recytowali wiersze poetów.

Na pamiątkę wszyscy otrzymali naklejki z logo akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która również zachęca do wspólnego czytania książek. 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80