Nawigacja

E-twinning

Projekt 11

 

Obecnie Szkoła Podstawowa nr 1 w Proszowicach uczestniczy w kolejnym projekcie etwinning „PENFRIENDS” – „PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI”. Jest to już XIII projekt etwinning realizowany w naszej szkole. Opiekunem projektu jest p. mgr Monika Czernik nauczyciel języka angielskiego. Do projektu zaangażowali się uczniowie klas młodszych oraz starszych naszej szkoły:
IIa, IIb, IIId, IIIe, IVb,c,d, Va,b,c,d oraz VIa i b.

W odpowiedzi na nasze listy uczniowie z innych państw należących lub stowarzyszonych z Unią Europejską przysłali nam swoje listy m.in. z: Francji, Finlandii, Grecji, Włoch, Hiszpanii, Turcji oraz Polski.

Celem projektu jest nabywanie płynności i poprawności gramatycznej w umiejętności pisania
w języku angielskim
. Do tej pory uczniowie przygotowali już pierwsze kartki z życzeniami noworocznymi, przedstawiając najważniejsze informacje na swój temat. Kolejnym etapem projektu będzie zaprezentowanie przez naszych uczniów klas starszych wspieranych przez opiekuna projektu informacji na temat naszej szkoły, codziennych zwyczajów panujących w szkole, naszego miasta oraz zainteresowań samych uczniów.

Ponadto, projekt „PENFRIENDS” – „PRZYJACIELE KORESPONDENCYJNI” otrzymał już ODZNAKĘ JAKOŚCI ETWINNING nadawaną przez CENTRALNE BIURO ETWINNING
W WARSZAWIE
.

etwinningcert.pdf

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80