Nawigacja

E-twinning

Projekt 5

„POSTCARDS AROUND EUROPE” – „POCZTÓWKI Z CAŁEJ EUROPY”.

Osobą odpowiedzialną za ten projekt jest p. Monika Czernik

W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa nr 1 bierze udział w projekcie „POSTCARDS AROUND EUROPE” – „POCZTÓWKI Z CAŁEJ EUROPY”. Osobą odpowiedzialną w naszej szkole za ten projekt jest p. Monika Czernik, która wraz z częścią uczniów z klasy IV c oraz IV d będzie wysyłać pocztówki do innych państw europejskich i opisywać uczniów, ich miejsce zamieszkania, hobby oraz pogodę o różnych porach roku a równocześnie otrzymywać drogą pocztową informacje o uczniach z innych państw w Europie. Jest to świetny sposób na nawiązanie przyjaźni oraz naukę języka angielskiego.
   

W tym projekcie biorą udział szkoły podstawowe m.in. z Włoch, Chorwacji, Francji oraz Rumunii.

 

 

W okresie jesienno-zimowym otrzymaliśmy liczne pocztówki od naszych przyjaciół – partnerów projektu z różnych szkół m.in. z Chorwacji, Francji, Włoch, Rumunii oraz z Polski.
Uczniowie wymienionych szkół w języku angielskim przedstawiali zwyczaje panujące w ich państwach z okazji HALLOWEEN, opisywali pogodę, która występuje w tym okresie w danym państwie oraz dokonywali autoprezentacji.
Uczniowie klasy IV c i IV d biorący udział w tym projekcie również przygotowali piękne pocztówki zawierające informacje na ich temat, a także ich zainteresowania. Oczywiście wszystkie kartki pocztowe zostały napisane w języku angielskim tak, aby ćwiczyć swoje umiejętności językowe, poznawać inne kultury i kraje oraz zawierać nowe przyjaźnie.

 

 

 

 

 

reszta prac w albumie fotograficznym - kliknij tutaj

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Proszowicach
    32-100 Proszowice ul. Kościuszki 15

    www.sp1.proszowice.pl
    https://szkola1.edupage.org/
  • tel:012 386-16-40

    Fax: 012 386 00 80